Segregacja śmieci

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole odbył się apel ekologiczny przygotowany przez nauczycielki przyrody oraz   uczniów klas IV – VI.  Apel był podsumowaniem  szkolnego  projektu edukacyjnego „ Nasze rady na odpady” oraz konkursu „ Akcja Segregacja” organizowanego przez Urząd m.st. Warszawy . Celem apelu było uświadomienie uczniom wpływu każdego człowieka na stan środowiska w którym żyje oraz kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów.  W trakcie apelu uczniowie koła ekologicznego zapoznali kolegów z wynikami  ankiety na temat świadomości ekologicznej uczniów  naszej szkoły, którą wcześniej przeprowadzili w kl. IV – VI, oraz zaprezentowali  nowy sposób segregowania śmieci, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2013 r.

JAK OD 1 LIPCA 2013 BĘDZIEMY SEGREGOWAĆ ŚMIECI?

Każdy mieszkaniec Warszawy będzie rozdzielał w domu śmieci na trzy główne grupy: Papier , plastik, puszki  mają  być wrzucane do worka/pojemnika czerwonego  butelki i słoiki szklane pozbawione metalowych nakrętek i kapsli  mają  być wyrzucane do zielonych worków/ pojemników. Wszystkie inne śmieci zbieramy  i wyrzucamy je do czarnych pojemników lub worków.

Duże śmieci tzw. gabaryty ( np. meble, dywany) będą  odbierane oddzielnie. Można je będzie również oddać do punktów selektywnego zbierania odpadów. Wprowadzenie trzech pojemników zamiast czterech jest tańsze. Obecnie zastosowane są już nowocześniejsze metody i możliwe jest oddzielanie papieru i plastiku mimo, że znajdować się będą w jednym pojemniku.Posegregowane śmieci zostaną powtórnie wykorzystane. To czego nie uda się odzyskać, trafi na składowiska. Po zakończeniu powyższych procesów, zaledwie 50 % dotychczasowych odpadów trafi na składowiska, w  przeciwieństwie do starego systemu, w którym było to 90%  odpadów.

 

Lato w mieście 2018

Dzisiaj jest

środa,
15 sierpnia 2018

(227. dzień roku)

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2922292