Nasza szkoła 1 lutego 2017 roku przystąpiła do realizacji nowego projektu „Szkolny Klub Sportowy”, którego realizatorem w województwie mazowieckim jest Unia Związków Sportowych. Program ten skierowany jest do uczniów bez względu na wiek, płeć czy  sprawność fizyczną. SKS ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej poprzez zajęcia sportowe oraz rekreacyjne. To wszystko pod fachowym okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego. W SP 218 utworzono dwie grupy, których prowadzącymi są: Joanna Nawrocka i Marzanna Gębicka. Istotnym założeniem programu jest systematyczność i różnorodność zajęć, które dają możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Uczniowie chętnie uczestniczą na tego typu zajęcia, gdyż są „głodni ruchu” oraz  ciekawi nowych formy spędzania wolnego czasu.

 

Szkoła Nr 218 w Warszawie będzie promować nowy sport!

Gra dla każdego – tak o rozwijającej się w Polsce nowej dyscyplinie sportowej – speed-ball – mówią jej propagatorzy. Pod nazwą speed-ball kryje się sport, który przywędrował do Polski trzy lata temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.
Od maja w Naszej szkole ruszają regularne treningi.

W ramach ogólnopolskiego projektu, dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, 16 szkół – po jednej w każdym województwie – otrzymało 3 zestawy do gry oraz instruktaż od certyfikowanych trenerów: Przemysława Wolana – Mistrza Polski w Speed-Ball oraz Zbigniewa Bizonia - Wicemistrza Polski.

To właśnie Nasza szkoła w województwie mazowieckim zakwalifikowała się do sieci „Sportownia Speed-ball Polska”. Uczniowie do września będą uczestniczyć w regularnych treningach, a następnie dwoje najlepszych zawodników wystąpi na Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Krakowie.

Speed-ball jest to gra wywodząca się z Egiptu, w której wykorzystuje się rakiety i piłeczkę. Piłka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka, a gra polega na uderzaniu piłki w taki sposób, aby rotowała wokół masztu. Rozgrywki w speed-ball odbywają się w różnych konkurencjach: w systemie singlowym, czyli w parach; w systemie deblowym, w którym rywalizują ze sobą dwie dwuosobowe drużyny, a także w pojedynkę i w systemie sztafetowym.

Propagatorami speed-balla oraz realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Speed-Ball Polska
z Krakowa oraz Stowarzyszenie SPORTOWNIA z Myślenic.

- Speed-ball rozwija się coraz prężniej. Z roku na rok organizujemy coraz więcej imprez – lokalnych, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych. Nasza speed-ballowa rodzina w tym roku poszerzy się o szesnastu nowych członków. Wokół szkół z całej Polski, z którymi dotąd współpracowaliśmy zaczęły rozwijać się kluby sportowe, które regularnie przysyłają zawodników na imprezy i obozy sportowe. Speed-ball to gra o dużym potencjale rozrywkowym, dzięki czemu szybko przyjmuje się w różnych środowiskach. - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Lato w mieście 2018

Dzisiaj jest

czwartek,
16 sierpnia 2018

(228. dzień roku)

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2922777