Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Regulamin konkursu sudoku 30.10.2020

SZKOLNY KONKURS SUDOKU

CELE KONKURSU:

Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród uczniów klas 4-6, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania.

Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości i znaleźć swoje mocne strony.

REGULAMIN:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 218 w Warszawie.

Odbędzie się 30 października 2020 r. na 7-ej lekcji (sala 26).

2. Udział w konkursie jest bezpłatny.

3. Uczniowie zgłaszają chęć swojego udziału najpóźniej w poniedziałek 26 października 2020 r.

do p. E. Leśniewicz- koordynatora.

4. Szkolny konkurs SUDOKU składa się z jednego etapu, ale jeśli będzie bardzo duża liczba uczniów z podobnie dobrymi wynikami, możliwe jest zorganizowanie dogrywki tj. drugiego etapu.

5. Uczeń przynosi na konkurs ołówek i gumkę.

6. Uczestnik otrzyma do rozwiązania kolejno 3 łamigłówki o różnym stopniu trudności – łatwą, a gdy ją rozwiąże – średnio łatwą i na koniec średnio trudną.

7. Każdy diagram oddawany do kontroli musi zawierać: imię, nazwisko i klasę.

8. Każdy z diagramów jest oceniany w następujący sposób: „Liczba pól do uzupełnienia – liczba błędów – liczba pustych pól”.

9. Dodatkowo odnotowywany jest czas oddania uzupełnionych diagramów – przy wielu poprawnie rozwiązanych łamigłówkach może mieć decydujące znaczenie w kwestii wygranej.

10. Jeżeli wszyscy uczestnicy uzupełnią diagramy przed zaplanowanym czasem, etap dobiega końca.

11. Diagramy wypełniane są ołówkiem, w przypadku pomyłki uczestnicy używają gumki; pola wypełnione nieczytelnie będą uznane jako błędne.

12. Podczas konkursu nie można korzystać z żadnych dodatkowych urządzeń.

13. Za niestosowne zachowania, tzn. niesamodzielne rozwiązywanie, przeszkadzanie innym lub inne zachowania budzące zastrzeżenia jury, uczestnik może zostać wykluczony z konkursu.

14. Finaliści, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów, uzyskują tytuł „MISTRZA SUDOKU” i WICEMISTRZA SUDOKU” w kategorii klas (poziom wiekowy) oraz celującą cząstkową ocenę z matematyki.

15. W wypadku uzyskania identycznej liczby punktów o zwycięstwie decyduje czas, w jakim uczeń uzupełnił i oddał diagramy.

16. Nazwiska uczniów - zwycięzców i wyniki będą zamieszczane na stronie internetowej naszej szkoły oraz w dzienniku Librus.

17. Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się (przed konkursem) z regulaminem konkursu.

Data dodania: 2020-10-21 19:06:23
Data edycji: 2020-10-21 19:07:38
Ilość wyświetleń: 47

Szkoła to miejsce, w którym się uczymy

 

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook