Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Rekolekcje 2024 - informacje organizacyjne

Szanowni Państwo

Informuję, że 20 lutego odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców z księdzem Proboszczem Parafii Anin celem uzgodnienia organizacji rekolekcji wielkopostnych zaplanowanych na 11-12-13 marca. §10 ust. 1 rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz.U. z 2020 r. poz. 983 ze zmianami) stanowi, że „Uczniowie uczęszczający na religię mają prawo do zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, jeżeli rekolekcje te stanowią praktykę danego kościoła lub innego związku wyznaniowego. W czasie trwania rekolekcji szkoła nie jest zwolniona z realizowania funkcji opiekuńczej i wychowawczej.

W związku z powyższym w tych dniach będziemy musieli pogodzić:

  • organizację zajęć lekcyjnych dla uczniów, którzy nie będą korzystać z rekolekcji (ok 45% uczniów klas II-VIII) oraz
  • organizację opieki dla uczniów, którzy (na pisemny wniosek rodziców) będą zwolnieni z lekcji w celu odbycia rekolekcji (uprawnienia ma ok 55% uczniów klas II-VIII).

W każdej klasie sytuacja w tym zakresie jest inna, dlatego też do rodziców uprawnionych do zwolnienia uczniów na rekolekcje przesłana została informacja o sposobie i terminie poinformowania szkoły o swojej decyzji w tej sprawie. Od Państwa indywidualnych decyzji zależała będzie szczegółowa organizacja lekcji oraz wyjść do kościoła na rekolekcje w tych dniach. Poniżej oświadczenie w formacie PDF.  Bardzo proszę o terminowe przekazywanie informacji, abyśmy mogli sprawnie zorganizować pracę szkoły w tym okresie.

 

Z wyrazami szacunku

Ewa Skiba – Dyrektor Szkoły

 

 
Data dodania: 2024-02-26 08:11:48
Data edycji: 2024-03-05 17:18:45
Ilość wyświetleń: 368

Szkoła to miejsce, w którym się uczymy

 

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej