Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniaka

Zaledwie 50 kilometrów od Warszawy, w miejscowości Rozalin położone jest gospodarstwo agroturystyczne Leszczynowe Zacisze, z którego rozciąga się piękny widok na las i leszczynowy sad. Ze względu na bliskość lasu oraz usytuowanie z dala od siedzib ludzkich okazało się to doskonałe miejsce na niczym nieskrępowaną i bezpieczną zabawę dla uczniów klas drugich naszej szkoły.

 

Wrzesień i początek października to w kalendarzu rolniczym czas wykopków, czyli zbioru roślin okopowych, więc to była wspaniała okazja dla nas na poznanie tego bardzo ważnego w naszej kulturze rolniczej obrzędu.

 

Podczas całodniowego pobytu w Leszczynowym Zaciszu poznaliśmy historię ziemniaka, jego uprawę oraz tradycje i zwyczaje związane ze zbiorem tego warzywa. Ziemniak wystąpił także w roli głównego bohatera naszych zabaw na polu. Oczywiście nie obeszło się bez skosztowania gorącego pieczonego ziemniaka w towarzystwie kiełbasek prosto z ogniska Jednak wcześniej mieliśmy okazję odwiedzić pobliski las, w którym powitała nas rodzina sarenek! Po długim spacerze gospodarze ugościli nas ciepłą herbatą i pysznymi naleśnikami z własnej roboty dżemami. Pycha!

 

Gospodarstwo okazało się także idealnym terenem na spożytkowanie naszej energii. Zachwyciliśmy się wspaniałym placem zabaw z drewnianym domkiem, trampolinami, huśtawkami, tyrolkami i terenem do gry w piłkę siatkową, ale największą atrakcją okazała się stodoła wypełniona sianem i wyposażona w zjeżdżalnie. Zabaw w stodole nie było końca! Po długiej i emocjonującej zabawie przyszedł czas na odwiedzenie wiejskich zwierzątek i możliwość ich nakarmienia. Mnóstwo atrakcji zapewniła nam także przejażdżka wozem. Mimo chłodnej, lecz słonecznej, październikowej aury bawiliśmy się świetnie, a atmosfera była gorąca!!!

 

Uczniowie klas II

Data dodania: 2019-10-06 23:06:13
Data edycji: 2019-10-06 23:13:07
Ilość wyświetleń: 1669

Szkoła to miejsce, w którym się uczymy

 

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej