Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniaka

Zaledwie 50 kilometrów od Warszawy, w miejscowości Rozalin położone jest gospodarstwo agroturystyczne Leszczynowe Zacisze, z którego rozciąga się piękny widok na las i leszczynowy sad. Ze względu na bliskość lasu oraz usytuowanie z dala od siedzib ludzkich okazało się to doskonałe miejsce na niczym nieskrępowaną i bezpieczną zabawę dla uczniów klas drugich naszej szkoły.

 

Wrzesień i początek października to w kalendarzu rolniczym czas wykopków, czyli zbioru roślin okopowych, więc to była wspaniała okazja dla nas na poznanie tego bardzo ważnego w naszej kulturze rolniczej obrzędu.

 

Podczas całodniowego pobytu w Leszczynowym Zaciszu poznaliśmy historię ziemniaka, jego uprawę oraz tradycje i zwyczaje związane ze zbiorem tego warzywa. Ziemniak wystąpił także w roli głównego bohatera naszych zabaw na polu. Oczywiście nie obeszło się bez skosztowania gorącego pieczonego ziemniaka w towarzystwie kiełbasek prosto z ogniska Jednak wcześniej mieliśmy okazję odwiedzić pobliski las, w którym powitała nas rodzina sarenek! Po długim spacerze gospodarze ugościli nas ciepłą herbatą i pysznymi naleśnikami z własnej roboty dżemami. Pycha!

 

Gospodarstwo okazało się także idealnym terenem na spożytkowanie naszej energii. Zachwyciliśmy się wspaniałym placem zabaw z drewnianym domkiem, trampolinami, huśtawkami, tyrolkami i terenem do gry w piłkę siatkową, ale największą atrakcją okazała się stodoła wypełniona sianem i wyposażona w zjeżdżalnie. Zabaw w stodole nie było końca! Po długiej i emocjonującej zabawie przyszedł czas na odwiedzenie wiejskich zwierzątek i możliwość ich nakarmienia. Mnóstwo atrakcji zapewniła nam także przejażdżka wozem. Mimo chłodnej, lecz słonecznej, październikowej aury bawiliśmy się świetnie, a atmosfera była gorąca!!!

 

Uczniowie klas II

Data dodania: 2019-10-06 23:06:13
Data edycji: 2019-10-06 23:13:07
Ilość wyświetleń: 1412

Szkoła to miejsce, w którym się uczymy

 

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook