W sobotę 29 maja bawiliśmy się wspaniale w naszej szkole na Festynie rodzinnym  Mama, Tata i My. Na scenie głównej oglądaliśmy występy artystyczne uczniów oraz występy muzykalnej rodziny. Braliśmy udział w grach i konkursach sportowych. W świetlicowym konkursie Pytanie-nagroda każdy los wygrywał. Miasteczko atrakcji- zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kawiarenka Rady Rodziców była oblegana do ostatnich minut Festynu, a posiłek biwakowy przygotowany przez stołówkę szkolną roztaczał swoje zapachy po całym terenie. Stoiska tematyczne klas IV-VI, związane z patronami roku 2017 zostały bardzo ciekawie przygotowane przez poszczególne klasy a finał z nagrodami potwierdził wysoki poziom wiedzy uczestników na temat prezentowanych postaci i rzeki Wisły.Tłumnie przybyli uczniowie, rodzice, rodzeństwo , babcie, ciocie, absolwenci, przyjaciele szkoły z pewnością znaleźli wśród wielu przygotowanych przez nas atrakcji coś dla siebie. A kto nie był niech żałuje! Fot. KID. Oprac. tekstu: Dorota Skrzydelska.

 

Szkoła Nr 218 w Warszawie będzie promować nowy sport!

Gra dla każdego – tak o rozwijającej się w Polsce nowej dyscyplinie sportowej – speed-ball – mówią jej propagatorzy. Pod nazwą speed-ball kryje się sport, który przywędrował do Polski trzy lata temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.
Od maja w Naszej szkole ruszają regularne treningi.

W ramach ogólnopolskiego projektu, dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, 16 szkół – po jednej w każdym województwie – otrzymało 3 zestawy do gry oraz instruktaż od certyfikowanych trenerów: Przemysława Wolana – Mistrza Polski w Speed-Ball oraz Zbigniewa Bizonia - Wicemistrza Polski.

To właśnie Nasza szkoła w województwie mazowieckim zakwalifikowała się do sieci „Sportownia Speed-ball Polska”. Uczniowie do września będą uczestniczyć w regularnych treningach, a następnie dwoje najlepszych zawodników wystąpi na Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Krakowie.

Speed-ball jest to gra wywodząca się z Egiptu, w której wykorzystuje się rakiety i piłeczkę. Piłka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka, a gra polega na uderzaniu piłki w taki sposób, aby rotowała wokół masztu. Rozgrywki w speed-ball odbywają się w różnych konkurencjach: w systemie singlowym, czyli w parach; w systemie deblowym, w którym rywalizują ze sobą dwie dwuosobowe drużyny, a także w pojedynkę i w systemie sztafetowym.

Propagatorami speed-balla oraz realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Speed-Ball Polska
z Krakowa oraz Stowarzyszenie SPORTOWNIA z Myślenic.

- Speed-ball rozwija się coraz prężniej. Z roku na rok organizujemy coraz więcej imprez – lokalnych, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych. Nasza speed-ballowa rodzina w tym roku poszerzy się o szesnastu nowych członków. Wokół szkół z całej Polski, z którymi dotąd współpracowaliśmy zaczęły rozwijać się kluby sportowe, które regularnie przysyłają zawodników na imprezy i obozy sportowe. Speed-ball to gra o dużym potencjale rozrywkowym, dzięki czemu szybko przyjmuje się w różnych środowiskach. - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

Lato w mieście 2018

Dzisiaj jest

sobota,
21 lipca 2018

(202. dzień roku)

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2910477