Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Dzień Edukacji na wesoło

Dzień Edukacji na wesoło

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy nietypowo. Klasa 5a przygotowała Familiadę na wesoło a Samorząd Szkolny reprezentowany przez klasy szóste zaprezentował pokaz mody dla nauczycieli.

I tak w Familiadzie starła się drużyna Genialnych Dziewczyn i drużyna Pięciu Łowców. Faworytami były dziewczęta, ale to Pięciu Łowców wygrało i to dla nich rozbrzmiało „We Are the Champions”. Śmiechu było co niemiara. Dowiedzieliśmy się, że przedmiot szkolny, który najbardziej przydaje się w życiu, to długopis J

Po Familiadzie na wybiegu pokazano kolekcję, projektantów z klas szóstych. W rolach modeli również wystąpili uczniowie. Zaprezentowane stroje wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Na wybiegu królowały dodatki. Dla nauczycielek języka polskiego projektanci przygotowali strój z wykorzystaniem elementów ptasich, skrzydeł i piór. Dlaczego? Dlatego, że na lekcjach języka polskiego unoszą się one na skrzydłach literatury i poezji. Paniom od biologii i przyrody projektanci zaproponowali kwiaty. Kwiaty na spódnicy, kwiaty we włosach. W tym stroju szczególną uwagę zwracał piękny wianek. Strój dla Pani od plastyki i techniki, a więc duszy artystycznej nawiązywał do energii twórczej i artystycznego nieładu. Ołówki i pędzle we włosach mają też aspekt praktyczny, mogą się przydać, gdy Panią dopadnie nagły szał twórczy. Wyjątkowe dodatki szóstoklasiści zaproponowali nauczycielom wuefu - duże kolczyki i złote łańcuchy, które były nie tylko elementem ozdobnym, ale noszone non stop dają okazję do ćwiczenia mięśni zgodnie z hasłem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”. No i matematyka – królowa nauk, dla nauczycieli matematyki - peleryna uszyta z koła, a więc figury geometrycznej kojarzącej się z pełnią. Dodatkowo na pelerynie umieszczono tabliczkę mnożenia J Dzięki temu sprytnemu zabiegowi, uczniowie mogą powtarzać matmę non-stop. Modele wypadli profesjonalnie. Chapeau bas dla modela prezentującego strój dla nauczycielki niemieckiego za odwagę i dystans!

Celem pokazu było wywołanie jak największej liczby uśmiechów u pracowników szkoły, co niewątpliwie zostało osiągnięte. Niestety zdjęcia, które mamy nie oddają gorącej atmosfery ani nie pokazują finezji i staranności z jaką projektanci wykonali stroje. Musicie uwierzyć nam na słowo – było bombowo.

Po pokazie nie zabrakło również okolicznościowych życzeń, kwiatów i podziękowań skierowanych do wszystkich pracowników szkoły.

Miłym akcentem kończącym uroczystość były życzenia skierowane do wszystkich pracowników Naszej Szkoły złożone przez przedstawicielkę Rady Rodziców.

Data dodania: 2019-10-28 15:25:03
Data edycji: 2019-11-07 15:36:25
Ilość wyświetleń: 1904

Szkoła to miejsce, w którym się uczymy

 

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej